За компанијата

DEGE е едношалтерски добавувач на вашите решенија за подови и ѕидови.

Основана е во градот Чангжу, провинцијата Џиангсу во 2008 година, фокусирајќи се на истражување, развој, производство и продажба на материјали за подови и ѕидови.

Вести

 • КОИ СЕ ПРИДОБИВКИТЕ ОД SPC подот?

  SPC подот ви дава одличен изглед на дрвениот под, без одржување.Ова е иднината на подот;неверојатни, природни бои, усогласени со издржливоста на ламинатот и винилниот под.Денеска ќе воведеме неколку предности на SPC подот како што следува: Високо водоотпорен П...

 • Што се WPC, SPC и LVT подови?

  Индустријата за подови се разви многу брзо во изминатата деценија, а се појавија нови типови на подови, во денешно време, SPC подот, WPC подот и подот LVT се популарни на пазарот. Ајде да ги погледнеме разликите помеѓу овие три нови типови на подови .Што е LVT подот?LVT (Лу...

 • Како брзо да ја трансформирате вашата куќа со SPC под?

  SPC подот е лесен и еколошки материјал за подот, кој е особено погоден за реновирање на стари подови.Сè додека оригиналниот под е стабилен и рамен, може директно да се покрие, со што се намалува загадувањето на декорацијата и се намалува употребата на материјали за украсување, давајќи...

 • Како да го исчистите вашиот SPC под?

  Совети за чистење на подот од SPC Најдобар начин за чистење на подот од SPC е да користите метла со меки влакна за да ја отстраните нечистотијата.Вашиот SPC подот треба редовно да се метне или вакумира за да се одржува чист и да се избегне собирање нечистотија и прашина.За секојдневна нега надвор од суво метење или вакуум...